Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chemikálie:

65g dusičnan draselný
35g sorbitol
65ml voda

Postup:

1) Dáme vařit 65ml vody (nejlépe na spirálovém vařiči) a ve vodě rozpustíme 65g KNO3 (dusičnan draselný). Až se všechen dusičnan rozpustí, přidáme 35g sorbitolu (lze přidat i trochu ZnO - nemá vliv na kvalitu dýmovnice, především na lepší " smažení" ).
2) Celou směs zahřejeme, za stálého míchání čekáme dokud se voda nevypaří a vzniklá kaše nepřestane bublat a prskat. Se směsí musíme neustále hnětat, aby došlo k dokonalému odpaření vody a také, aby se nám nepřipálila.
3) Po té obsah vyklopíme a počkáme dokud směs trochu nevychladne.
4) Pak uděláme třeba kuličku a vpíchneme do ní hlavičku od sirky (na jednu várku uplácáte až 10 kuliček o průměru 2,5cm.

Vlastnosti: Dýmovnice je tvrdá a pevná, bohužel také navlhavá (vyvarujte se skladování na místech se zvýšenou vzdušnou vlhkostí... ). Při hoření trošku prská a zároveň se uvolňuje relativně vysoké teplo (používejte pouze na nehořlavých podložkách). Nezanechává po sobě větší stopy - nedohořelý popílek, strusku...atd. (pouze při kvalitním a přesném zpracování). Když dýmovnice hoří, uvolňuje se i sičivý zvuk, což působí také zajímavým dojmem. Dýmovnici neuzavírejte do utěsněných obalů (přeci jen jde o raketové palivo). Jednou jsem pro pokus dýmovničku dal do dutinky od dělobuchu a ucpal. Zboku jsem pak dutinku propíchnul a narval tam stopinu. Po zažehnutí se z dýmovničky stala včelka - dutinka začla rotovat a zmizela někde v obytných domech (blbej pocit). O tom ale zas někdy příště...

Ještě jeden způsob vyroby!!


Chemikálie: Moučkový cukr
Dusičnan draselny (SANITR)
Jedlá soda(HYDROGEN UHLIČITAN SODNÝ)Postup: Potřeby:Cedník, naběračka, váha, velká nádoba. Nejdřív se potřebuje rozmělnit salnitr, nasype se ho trochu do cedníku (množství záleží na velikosti cedníku, naběračkou se pak

krouživými pohyby rozmělňuje. Případně je nutné použít trochu brutální síly aby došlo k rozmělnění hrud. Sítem už bude propadávat pouze jemný prášek (záleží na jemnosti cedníku).

Stejným způsobem se rozmělní i moučkový cukr. Nyní se promíchá cukr a dusičnan v poměru 1:1 (500g dusičnanu, 500g cukru). Tím se získá jednodušší slož WP50. Ze 1000g WP50 se

odebere 100g, které se dá stranou. Ke zbylým 900g se přimíchá 100g sody. Tím se získá WP45, která se vyznačuje pomalejším hořením a je proto vhodnější jako náplň do dýmovnice.

Pozor: Kvalita a intenzita dýmu je závislá na kvalitě jemnosti slože, promísení (jemnější = lepší)! Hotová slož se může nechat vysušit na teplém místě (max. tep. sušení 60 stupňů). Ale může se plnit rovnou, neboť i po naplnění směs absorbuje vodu z ovzduší.


Konstrukce: Vhodný obal dýmovnice umocňuje efektivitu dýmavé lože. Proto se věnuj obalu mimořádná pozornost. Bude se potřebovat válec s přibližně 8mm otvory spirálově po

celém obvodu. Poměr vnitřního průměru a vnitřní délky je nejvhodnější 1:4 (nesmí být menší než 1:2). K celkovné délce se samozřejmě přičtá délka ucpávky, + 1cm z každé strany.

Nejsnáze proveditelná je následující konstrukce, kterou zvládne opravdu každý.


Barevné Dýmovnice

Postup:

Obecný postup výroby dýmovnice je popsaný v dokumentu o bílých dýmovnicích, proto se jím tady už nebudeme zabývat. Uvádíme pouze složení směsí. 

Barva dýmu

Složení směsi

černý

6 dílů naftalínu
10 dílů kyseliny šťavelové
8 dílů infusoriové hlinky
1,5 dílů laktosy
10 dílů chlorečnanu draselného

modrý

7 dílů chlorečnanu draselného
5 dílů laktosy
8 dílů syntetického indiga
1 díl infusoriové hlinky

červený

1 díl chlorečnanu draselného
5 dílů laktosy
3 díly paramitrového červeného anilinu

zelený

6 dílů chlorečnanu draselného
5 dílů laktosy
3 díly auraminu
3 díly syntetického indiga

žlutý

30 dílů chlorečnanu draselného
25 dílů laktosy
30 dílů salmiaku
15 dílů auraminu

další způsob

Dnes již patří k standardnímu vybaveni sil zvláštního určení. Pomůže vám v mnoha na první pohled bezvýchodných situacích. Když potřebujete ustoupit před přesilou, vtrhnout do místnosti, rychle zmizet... Zkuste si představit akční průnik do místnosti bez použití dýmovnic, ve většině případů sebevražda. Navíc bojiště částečně zahalené v dýmu vypadá velice efektivně (a opravdově . Možnosti použití dýmovnic je velice rozsáhlé. Ale ne každá jednotka má přístup k tomuto velice praktickému vybavení. Tento článek vám přináší návod na výrobu vcelku jednoduché a určitě zajímavé dýmovnice. Jedná se o dýmovnici plněnou WP50 nebo WP45. Jednoduchá slož, snadno vyrobitelná, relativně odolná vůči vlhkosti a bezpečná (nejedovatá, není výbušninou). Zvládne ji vyrobit i naprostý začátečník bez chemických znalostí. Na druhou stranu dost rychle hoří (než jak by se na dýmovnici slušelo). Protože se jedná o slož jednoduchou, tak nepočítejte že s ní vše zahalíte neprůhlednou clonou. Nejvíce se uplatní při boji v budovách, kde se ne tak často vyskytují zapalitelné látky.

Bezpečnost: Vytváří a pracuje se s hořlavou látkou. Platí tak obecná bezpečnost práce: Žádné kouření, alkohol a drogy. Při práci nejezte, to vydržíte. Soustřeďte se na to co děláte, jen tak bude váš výtvor použitelný. Zapálená dýmovnice je velice horká (!až 700 stupňů celsia!) proto na ni nikdy nesahejte. Pokud ji použijete v OS tak se vždy přesvědčete, že nezpůsobila vznícení okolních materiálů! ( OS = Open Space - otevřený prostor, opak CQB)

Použité chemikálie: Moučkový cukr: Bílá práškovitá hmota sladké chuti, není jedovatá, absorbuje vodu z ovzduší a tvoří tak hrudky. Je používán v potravinářství, zejména cukrářství. Lze jej běžně koupit v obchodě s potravinami. Pokud jej neseženete, postačí i cukr krystal, směs má pak horší zapalitelnost. Dusičnanu draselný (salnitr, sanitr): Bílá práškovitá hmota (kupodivu), nezdravá. Absorbuje vodu z ovzduší a tvoří velmi pevné hrudky. Používá se jako hnojivo, nejčastěji s příměsí, a v potravinářství v uzenářském odvětví jako rychlosůl na uzení. Lze jej koupit v klasických drogeriích (žádné parfumerie). Hydrogen uhličitan sodný (jedlá soda): Bílá práškovitá hmota (pro změnu), nejedovatá, zvláštní chuti. Absorbuje malé množství vody z ovzduší a tvoří malé hrudky. Používá se v potravinářství, lékařství, atd. Má příznivé účinky na překyselení žaludku. Lze ji koupit v jakékoliv v drogerii nebo potravinách.

Postup výroby dýmavé slože: Potřeby:Cedník, naběračka, váha, velká nádoba Nejdřív se potřebuje rozmělnit salnitr, nasype se ho trochu do cedníku (množství záleží na velikosti cedníku, naběračkou se pak krouživými pohyby rozmělňuje. Případně je nutné použít trochu brutální síly aby došlo k rozmělnění hrud. Sítem už bude propadávat pouze jemný prášek (záleží na jemnosti cedníku). Stejným způsobem se rozmělní i moučkový cukr. Nyní se promíchá cukr a dusičnan v poměru 1:1 (500g dusičnanu, 500g cukru). Tím se získá jednodušší slož WP50. Ze 1000g WP50 se odebere 100g, které se dá stranou. Ke zbylým 900g se přimíchá 100g sody. Tím se získá WP45, která se vyznačuje pomalejším hořením a je proto vhodnější jako náplň do dýmovnice. Pozor: Kvalita a intenzita dýmu je závislá na kvalitě jemnosti slože, promísení (jemnější = lepší)! Hotová slož se může nechat vysušit na teplém místě (max. tep. sušení 60 stupňů). Ale muže se plnit rovnou, neboť i po naplnění směs absorbuje vodu z ovzduší.

Konstrukce obalu: Vhodný obal dýmovnice umocňuje efektivitu dýmavé lože. Proto se věnuj obalu mimořádná pozornost. Bude se potřebovat válec s přibližně 8mm otvory spirálově po celém obvodu. Poměr vnitřního průměru a vnitřní délky je nejvhodnější 1:4 (nesmí být menší než 1:2). K celkovné délce se samozřejmě přičtá délka ucpávky, + 1cm z každé strany. Nejsnáze proveditelná je následující konstrukce, kterou zvládne opravdu každý.

Použité potřeby: Krabicový karton (vlnitá lepenka) Lepidlo Herkules - toto lepidlo absorbuje vodu a vytváří tak ohnivzdornou vrstvu. Noviny Děrovadlo 8mm (ostrý špičatý předmět - v nouzi i šroubovák) Zápalnice - Je těžké ji sehnat, ale vyplatí se to. V nouzi se můžete vyrobit ze silnějšího brčka naplněného WP50, požít prskavku.

Upozornění pro Policii ČR a případné mravokárce (udavače): Tento článek nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu navádění a podněcování k výrobě a držení nebezpečných látek (výbušnin a jedů)! Článek slouží pouze pro informativní účely. Autor článku se tak zříká a distancuje od jakékoliv odpovědnosti a nenese rizika za případné zneužití zde uvedené informace!

odkaz na chemikálie http://www.praskovekovy.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=40&Itemid=26

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

svině

(federico, 31. 12. 2012 19:29)

ste svině skopšit to z našich stranek

Re: svině

(je to sice hnusný ale výš kolik lidí to dělá, 22. 3. 2014 20:59)